post-title Sakarya’daki En İyi 3 Islama Köfteci

Sakarya’daki En İyi 3 Islama Köfteci

Sakarya’daki En İyi 3 Islama Köfteci

Sakarya’daki En İyi 3 Islama Köfteci
Loading Likes...

Islama Köfte,

Sakarya’da yada Adapazarı’nda ne yenir sorusuna verilen tek doğru cevap ıslama köfte diyebiliriz. Diğer şehirlerde de yapılan ıslama köftenin yeri Sakarya’da bir başka güzel.

Havasından mı? Suyundan mı bilinmez ama memleketin meşhuru haline gelmiş bu lezzetin tadı yiyenlerin tadı damağında kalıyor.

Her ustanın kendisine has sırrı olduğunu biliyoruz, bu yazıda ıslama köftenin tarifinden değil, Sakarya’da yiyebileceğiniz en iyi 3 ıslama köfteciyi paylaşacağız.

Meşhur Islama Köfteci Mustafa

Kuruluş tarihi 1912 olarak bilinen Köfteci Mustafa, el arabasında köfte satarak bu işe başlamıştır. Gece gündüz çalışarak Adapazarı’nın en sevilen köftecisi haline gelmiş.

Bu şekilde edinmiş olduğu sermayeyle günümüzde Sakarya’nın Adapazarı ilçesinin merkezinde Yenicami mevkisinde bulunan ve hala aktif olarak tek çalıştırdığı dükkanı ortağıyla birlikte satın almış.

Mustafa Bey ile başlayan bu meşhur ıslama köfte serüveni kendisinden sonra gelen kuşaklarda da devam etmiş ve hala Sakarya’nın en iyi ıslama köftecisi olarak bilinmektedir.

Hayallerde canlanan büyük restorantlar yerine küçük bir dükkanı olan köfteci Mustafa yıllardan beridir başka şubesi bulunmadan bu dükkanda hizmet vermektedir.

Islama köfte dışında, çorba, şıra, kabak tatlısı gibi menüsü de olan Meşhur Köfteci Mustafa’da bu lezzeti mutlaka tatmanızı öneririz.

Islama Köfteci Hacı Bekir

Köfteci Hacı Bekir’de yine Sakarya’nın en meşhur köftecilerinden biridir. Adapazarı’nın Karaağaç ve Kuzey Terminali bölgesinde olmak üzere 2 adet şubesi mevcuttur.

Her ustanın yada işletmenin kendine has sırrı olduğunu söylemiştik. Buradan hareket edecek olursak birinci sıraya koyduğumuz Köfteci Mustafa ile Köfteci Bekir birbirine çok yakın lezzette ıslama köfte yapıyorlar.

Sakarya lokantalarının standart menüsü haline gelen kabak tatlısını Köfteci Hacı Bekir’de de bulabilirsiniz.

Mekan olarak Köfteci Mustafa’ya göre daha ferah ve modern yapısı olan Köfteci Hacı Bekir kalitesinden ödün vermeden hizmet eden köftecilerden bir tanesi.

Islama Köfteci İsmail

1928 yılında Adapazarı Karaağaçdibi bölgesinde açtığı dükkanla Adapazarı’nın sevilenlerinden olan Köfteci İsmail üç kuşaktır aynı lezzet ve ustalıkla günümüzde de hizmet sunmaktadır.

Sakarya’da üç tane şubesi bulunan Köfteci İsmail’in diğer köftecilerden farkı ıslama köfte dışındaki menüsünün daha geniş olması diyebiliriz. Aynı zamanda mekanlarının ferahlığı da dikkatimizi çekiyor.

Hijyen, sağlık ve lezzeti ön planda tutarak hizmet veren bu işletmede de mutlaka ıslama köftenin tadına bakmanızı öneririz.

Damak tadı tıpkı renkler gibi göreceli bir kavram olduğunu düşünüyoruz. Sayfadaki bilgiler genel kabul görmüş olan önerilere göre hazırlanmıştır.

Burada belirtemediğimiz tüm Sakarya ve Adapazarı ıslama köftecileri de bu üç işletme gibi en güzel hizmeti sunduklarından emin olabilirsiniz.

memleketrehberi.com

Hakkında Memleket Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA
PROTECTED