post-title GaziAntep’i Aratmayan Baklavacılar

GaziAntep’i Aratmayan Baklavacılar

GaziAntep’i Aratmayan Baklavacılar

GaziAntep’i Aratmayan Baklavacılar
Loading Likes...

Baklava diyince akla gelen ilk memleketin GaziAntep olduğunu hepimiz biliyoruz. Sakarya’da son zamanlarda baklava kültürü yaygınlaşmış ve GaziAntep baklavasını aratmayacak lezzette ve kalitede baklava yapan firmalar kurulmuştur.

Yapımında kullanılan tereyağı ve fıstık gibi ham maddeleri yerinden merkezinden getiren bu firmaları ziyaret edip mutlaka denemenizi öneriyoruz.

Gazibey Baklava

2012 yılında Sakarya’da kurulan Gazibey Baklava, ilk önce baklava ve çeşitleriyle hizmet vermeye başladı. Yaşanan yoğun talep sonrasında Antep’e özgü küşleme ve kebaplarda müşterilerine sunmaktadır. 2018 yılı itibariyle Sakarya’da 5 tane şubesi bulunmaktadır.

İslamoğlu Baklavaları

Sakarya’nın en eski baklavacılarından biri olan İslamoğlu Baklavaları ilk olarak 1992 yılında Çark Caddesinde hizmet vermeye başlamıştır. İlk günkü kalitesiyle en yüksek kalitede hizmeti vermeye bugün de devam etmektedir.
2018 yılı itibariyle Çark Caddesinde hizmet vermektedir. Tüketiciye ulaşana kadar her aşamada üretimi ustalarca kontrol edilmektedır.
En taze ve doğal ham maddeler seçilerek üretim yapmaktadır. İmalatta yalnızca yerli üretim toz şeker kullanılmakta sadece diyet baklava şekeri Almanya’dan gelmektedir.

Edessa Baklavaları

Urfa kökenli firma Sakarya’da açmış olduğu imalathane ve satış ofisinde hizmet vermektedir. Fiyat-performans olarak üst kalite ürünler sunan Edessa Baklavaları, baklava çeşidi olarakta göz doldurmaktadır. Hem perakende satış hem de bayramlık baklava siparişi almaktadır.

Adalılar Tatlı Tanem Baklavaları

adalilar-tatli-tanem-baklava-sakarya

Sakarya’nın eski esnaflarından biri olan Adalılar Kuruyemiş firması 2017 yılında baklava üretim ve satışı konusunda hizmet vermeye başlamıştır. Kuruyemiş konusunda kendini ispatlayan Adalılar firması baklava ve tatlı konusunda son derece iddialı bir şekilde piyasaya girdi. Tatlı işi için özel ustaları seçen firma yaklaşık 14 adet çeşidiyle hizmet vermektedir. Fiyat konusunda da müşteriyi üzmeyen Adalılar gerçek anlamda Gaziantep baklavasını aratmayacak lezzeti sunuyor. Ayrıca kuruyemiş konusunda ise 10 fabrika satış mağazası dışında toplamda 12.000 noktada ürünlerini müşterilerine sunmakta ve yaklaşık 22 ülkeye ihracat yapmaktadır.
Tatlı satışı için Sakarya Serdivan’a şube açan firma en yüksek kalitedeki tatlı lezzetleri için müşterilerini beklemektedir.

Hakkında Memleket Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA
PROTECTED